Güncellendi
Mesajınız başarı ile gönderilmiştir

Bizi tercih Ettiğiniz için TeşekkürlerUZAY KAFES SİSTEMLERİ

Teknik Özellikler 

Uzay Sistem Konstrüksiyonu, montajı kolay yapılabilen, %100 prefabrike bir sistemdir. Boruların bağlantıları mekaniktir, çok mukavimdir ve kaynak gerektirmez. Bağlantı elemanı ise tam dolu malzemeden imal yüksek mukavemetli çelik bir küredir. 
Borular uç noktalarından kürelere civatalanırlar. Noktasal bağlantı sistemi çelik ve alüminyum için uygulanabilir niteliktedir. Tüm elemanlar, ihtiyaca göre daldırma galvanizli, boyalı olarak veya paslanmaz malzemeden imal edilebilir.

UZAY SİSTEMİN AVANTAJLARI

Uzay Sistemlerle çok çeşitli amaçlara hizmet edecek yapılar tasarlanabilir. Bilhassa büyük açıklıklar için ideal ve ekonomik olan Uzay Sistemlerle uçak hangarları, fabrika ve depolar, konferans salonları, spor salonları, süpermarketler, alışveriş merkezleri, showroomlar, telekomünikasyon kuleleri, cami kubbeleri, tüp geçitler, yaya üst geçitleri, gölgelikler bunlardan bazılarıdır. Uzay Sistemler sadece çatıda değil, cephelerde ve giriş sundurmalarında da kullanılmaktadır. 

Yapısal sistem sayısız avantajlar sunmaktadır. Bunlardan bazıları; hafiflik, daha düşük altyapı maliyeti, etkin maliyet avantajı, kısa inşaat süresi, nakliye kolaylığı, hatasız imalat ve montaj avantajıdır. Bağımsız elemanların taşınması ve montajı kolaydır ve bir Uzay Sistem imalatı, gerekli gözetim altında düz işçilerle faal bir tesisin üzerine bile kurulabilir. Kubbeler gerekli açıklık ve hacim baz alınarak ve mimari tasarıma uyacak şekilde, değişik geometrilerde imal edilebilir; yuvarlak, eliptik, parabolik veya farklı geometrilerin karışımı olarak tasarım çalışılabilir. 

Uzay Sistem gerçek anlamda prefabrik bir sistemdir. Şantiyede son kat boya dahil hiçbir ilave imalatın yapımına gerek duyulmaz. Bu yönü ile imalatta ekonomi sağlamaktadır. Boyalı parçaların korunması ve vinç veya forklift ile yükleme/boşaltma yapılabilmesi için özel olarak paketleme yapılmaktadır. Bu paketler konteynerlere yüklenebildiğinden, nakliyenin gemi ile yapılabilmesi de mümkündür. 

Sistem, küçük parçaların bir araya getirilerek cıvatalı olarak bağlanması sureti ile monte edilmektedir. Söz konusu parçalar otomatik makinelerde seri olarak üretildiğinden imalat süresi çok kısadır. 

Uzay Sistem elemanları boyalı, galvanizli veya paslanmaz çelik olarak imal edilebilir. Parçalar ufak ve taşınabilir olduğu için galvanizleme, yüzey temizleme ve boya proseslerinde tam otomasyon kullanılabilmektedir. Bunun sonucu olarak hatasız, yüksek kalitede ve korozyona karşı uzun süre dayanıklı üretim yapılabilmektedir. 

Sistemi oluşturan parçalar el ile kaldırılabildiğinden, vincin girmesi mümkün olmayan yerlerde, sadece küçük bir montaj iskelesi yardımı ile rahatlıkla monte edilebilmektedir. Vinç kullanımına müsait olan yerlerde ise, sistem yerde anolar halinde örülmekte ve daha sonra vinçle kaldırılarak mesnetlere oturtularak montaja sürat kazandırılmaktadır. Bu metot ile büyük alanları çok kısa zamanlarda kapatmak mümkündür. 

Klasik çelik konstrüksiyon taşıyıcı sistemlerin bir yönde büyük açıklık geçmelerine karşın, Uzay Sistemler her iki yönde de büyük açıklıklar geçebilmektedirler. Bu ise statik sistem seçiminde serbestlik sağlamaktadır. Çatı zati ağırlığının az oluşu nedeni ile altyapıda ekonomi sağlanması ise ayrı bir avantajdır. Özel mesnetleri dolayısıyla ısı değişimlerinden meydana gelecek statik tesirler kolaylıkla karşılanabilmektedir. 

Uzay Sistem ile prizmatik, silindirik, küresel ve düzlemsel her türlü geometrik şeklin tasarımı mümkündür. Bu yönü ile her türlü sanat yapısını teşkil etmek için uygun bir sistemdir. Dekoratif olduğu için, yapı mimarisine çeşitli imkanlar tanımaktadır. Gerektiğinde demonte edilip, başka bir yerde kurulabilmektedir. Ayrıca bina tevziatına son derece uygun bir sistemdir. Düğüm noktalarında önlemler almak şartıyla, havalandırma ve aydınlatma tesisatlarını çatının kendisine taşıtma ve tespit etme imkanı mevcuttur.  

Uzay Sistem, çelik konstrüksiyon ve betonarme gibi her türlü taşıyıcı altyapı sistemine kolaylıkla uyum sağlar. Galvanizli saç, alüminyum, şeffaf malzeme, branda, sandviç panel, polikarbonat, akrilik levha ve daha değişik kaplama çeşitleriyle kaplanabilen Uzay Sistem yapılar, iç ve dış mekanlarda çok estetik ve modern bir görüntü sağlamaktadır. Alt başlık kürelerinde bırakılacak özel delikler yardımıyla asma tavan uygulaması kolaylıkla yapılabilir.

NEDEN ALTINYALDIZ İLE ÇALIŞMALISINIZ?

• 40 yıllık kesintisiz tecrübe ve bilgi birikimi

Altınyaldız kuruluşundan bu yana çelik ve alüminyum Uzay Sistemlerin mühendislik, tasarım, üretim ve montajında uzmanlaşmış bir şirkettir. Sadece kendi uzmanlık alanına yoğunlaşması sayesinde sektörünün açık ara en yoğun bilgi birikimine sahip ve en tecrübeli şirketidir.

• Yüksek kalitede mühendislik

Avrupa standartlarındaki üretimi ile, 2 veya 3 katlı yatay çatılar, tonozlar, kubbeler, piramitler, köprüler, kuleler ve arzu edilen daha bir çok şekildeki Uzay Sistemin tasarım, üretim ve montajını yapabilmektedir. “Uzay Sistem” projelerinde, Türkiye’de ilk defa 90 m açıklığı geçen ve alüminyum Uzay Sistem imalatını başlatan Altınyaldız, 100 m üzerindeki kubbelerin tasarım ve imalatında da başarılı örneklerle sektöre öncülük etmiştir.

• İyi bir işveren

Altınyaldız’ın amacı sadece şirketin büyümesi ve başarısını sağlamak değildir. Çalışanlarında motivasyon, özgüven ve başarabilmiş olma hissini sağlamak da, kurumsal amaçları kadar önemlidir.

 

SERTİFİKALARIMIZ